01 February, 2008

Nefesimi Kesecek Anlar

Blogumu acarken hiç yeni arkadaşlar edinecegim aklıma gelmemişti, öylesine bir köşeye bi şeyler karalamak için ve başka blogları okumak için açmıştım. Ara sıra da bi şeyler karalıyordum. Bigün bloguma tanımadıgım birisi yorum bıraktı..Sonra baktım diger postlarıma da bi şeyler yazmaya başladı. Sonrasında bu kişi bıraktıgı her yorumuyla ne kadar sıcak biri oldugunu belli eden, yüzümde kocaman gülümsemelere sebep olan, sayfasına girmeden duramadıgım ve sayfasından yeni kişilerle de tanıştıgım biri oldu. Eveet söylüyorum: Deniz . Kendisi şimdi de beni mimlemiş. Böylece ilk kez mimlenmiş oldum ben de kendimce yanıtlar verdim: İşte aşagıda..

Kaç tanesinin gerçek olacağını gelecek yıllarda göreceğimiz nefesimi kesecek anlar'ım

- Ulkemin daha yasanabilir bir hale gelmesi
- Bir bebek (daha yeni evlendim ve cok var ama eminim nefesim kesilecek:)

- Icinde tarçınlı kurabiye ve kahve kokuları olan bir kitapçı dükkanım olması
- Foça'da bahçeli bir ev sahibi olup sabah kalkıp topraga basmak, (su derdi olmadan) bol bol çiçekleri sulamak
- Bi sürrü bi sürrü ülke görmek, en başta da Türkiye'yi köşe bucak gezmek..
- Güzel fotograflar çekmek..
- Uzuun bir mavi yolculuga çıkmak

Hemen yapabileceğim halde yapmayı neden beklediğimi bilmediğim nefesimi kesecek anlar'ım

- Daha sık seyahat edip ailemi ve arkadaşlarımı daha sık görmek
- Bir fotograf kursuna yazılmak
- İtalyanca'mı ilerletmek konusunda daha istekli olmak
- Yediklerime dikkat edip biraz kilo vermek
- Sevdigim bir grubu canlı dinlemek
- Şeker hamuruyla pasta yapmayı ögrenmek

Bir daha dünyaya gelsem ve seçme şansım olsa nefesimi kesecek anlar'ım

- Emre ile yine tiyatro kulisinde ya da başka herhangi bir yerde tanışmak ve evlenmek.
- Şimdiye kadar bateri, gitar ve ud (ve kudüm) çaldım konserlere çıktım ama eger tekrar dünyaya gelseydim bir enstrümanı seçip virtüoz olmak isterdim.

- O enstrümanla senfoni orkestrasında solist olmak
- Simon & Garfunkel' ın bir konserinde bulunmak
- Sevdigim herşeyi çok çok yiyip hiç hiç kilo almamak:)
- Bir kere de olsa helikopter ya da uçak kullanmak..

İşte aklıma ilk gelenler bunlar, eminim daha çook vardır:) Eger cevap vermek isterlerse ben de Esin'e, Defne'ye ve Pastanino'ya atıyorum topu..

P.s. Bu arada gönüllü bir arkadaş bana link vermeyi ögretebilir mi:P

6 comments:

 1. en yakin zamanda cevaplamaya calisacgim nefesimi kesecek anlari.
  kitapci dukkanini actigin zaman haberim olsun :)
  gelelim link vermeye; Mesela benim sayfaimi link vereceksin, "Esin" yazdin, "Esin"i secip yazini yazdigin bolumde, yukarida yazi karakterlerinin oldugu cubukta "text color" in yaninda "link" secenegi var, onu tikliyosun, cikan pencerede URL kismina adresi yapitirip, ok diyorsun. Ben de Deniz'den bu linkleri baska sayfada acmayi ogrenmek istiyorum :)

  ReplyDelete
 2. Aaaa, sen de mi sobeledin benii?:) Bir çırpıda okudum, ortak pek çok şey var. En yakın fırsatta yerine getireceğim.

  NOT: Cuma günü öğleden sonrayı Deniz ile birlikte geçirmiş biri olarak yazıyorum...Deniz'e bayılıyorum! :)

  Sevgilerimle.

  ReplyDelete
 3. Esin, TEŞEKKÜRRRLERRRRRR:)) Bu arada umarım öyle bir dükkanım olur da hepinizin haberi olur:)

  Defne, ben de seni okumak için sabırsızlanıyorum.. Ayrıca ben de gerçekten tanışmak isterdim Denizle:))

  ReplyDelete
 4. Birisi ile tanıştığım, diğer ikisini de buradan bile olsa tanımaktan çok mutlu olduğum şeker kızlardan sonra yorum yazmak da pek güzelmiş doğrusu :)

  Esinciğim, buradan yanıt versem görür müsün acaba :) Şimdi link verdik, onu biliyorsun zaten. Sonra posta oluşturduğumuz alanda sağ üst köşede "html düzenle" var. Ona basıyoruz. Mesela "Esin" sözcüğüne sand-woman.blogspot.com a link vermişiz. HTML düzenle'ye basınca http://sand-woman.blogspot.com/"Esin yazan yeri buluyoruz. Slash ve tırnak işaretinin arasına "target="_blank yazıyoruz. .....blogspot.com/"target="_blank"Esin olunca yine sağ üst köşedeki Oluştur a basıyoruz. normal kullandığımız görüntüye dönüp devam ediyoruz. Böylece metinde linke tıklandığında yeni bir sayfada açılıyor yönlendirilen sayfa. Aman ne karışık anlattım :)

  Defneciğim ben de sana bayılıyorum :) Şimdi Nymciğimin sayfasında ilan-ı aşk etmeyeyim diye daha fazla yazmıyorum :)

  Nymciğim, benimle ilgili yazdığın her kelime beni çok etkiledi. Bunun üstüne ne desem şık durmayacak :) Ben de seni okumaya başladığımda "Vay be ne öğrenciler var helal olsun" diyerek okumaya başlamıştım ve mezuniyetten evinizin tutulmasına, kınadan düğüne hayatının içinde buldum kendimi :) Okuyan, tiyatroya giden, sağlam düşünceleri olan bu pırıldak gözlü kız, benim için vazgeçilmez oldu. Hayallerinin gerçekleşeceğinden ve ertelediklerinin tamamlanacağından şüphem yok :) Yarışmalarda cocuklara "sende star ışığı yok!" diyorlar ama ben sende mim yanıtlarında yazdıklarını gerçekleştireceğinin ışığını görüyorum :)) Kocamaaaan sevgilerimle sana 1.5 acılı Adana ısmarlamama izin ver. Şalgamlı tabii :)

  ReplyDelete
 5. Denizcim öncelikle teşekkür ederim. Ben teknolojik konularda çok iyi degilim o yuzden bu kadar uzun süredir blogum olmasına regmen hala blmiyordum link vermeyi sagol:)
  Kebap için de ayrıca teşekkürler.Çook özlemiştim uzun süredir yemiyorum kebap, canım istedi dogrusu:( Ben de senin yorumuna yazacak pek bişey bulamıyorum ama 'iyykii tanıştık:))' -sanal da olsa- Umarım bir gün seni kendi dükkanımda agırlarım:P

  ReplyDelete
 6. Bugun gördüm ve hemen cevaplamaya calisicam.:)Buarada Link vermek istedigin kisinin adının üzerinde tıklayarak karart ve yeşil logolu zincire benzer ikonu tıkla acılan pencereye linki yazabilirsin:)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...