22 October, 2012

Kızımın oyuncaklarıGeçenlerde bizim kızın oyuncaklarının fotolarını çekmiştim, dün de Ge-Ce'nin blogunda gördüm. Görmüşken ben de bir post yazayım dedim.

En üstteki kitapları kendime D&R'ın web sitesinden kitap alışverişi yaparken aldım, Koza kitap sayfaları çevirmeyi ve ısırmayı (!) çok seviyor, bu nedenle alternatif olur diye kalın kartondan sayfası olan bu ilk kitaplarım serisini aldım. 9 TL idi. Tabii okurken çeşitli şaklabanlıklar yapıyorum da fazlaca ilgisini çekiyor.Bu da kızımın ilk enstrümanı. Eşimin asker arkadaşı  Koza çok daha küçükken getirmişti bize. 18 aylık yazıyor aslında üzerinde. Ama geçenlerde Kozinin mızmızlığı üzerindeyken ve bi türlü susturamamışken saklandığı dolaptan çıkmış oldu, oldukça ilgisini çekiyor bizimkinin. Hem tuşları var hem de sol taraftaki sarı bagetiyle üzerine vurunca da ses çıkartıyor.


Bu oyuncağı da yengemiz aldı, kendisi sağolsun Toros'a alırken bizi de  unutmuyor. Birçok oyuncak yengemizden zaten:) Üstüste, içiçe kullanılan bu silindirler de son dönemde ilgimizi çeken oyuncaklardan. Ben üstüste diziyorum, Koza vurup dağıtıyor çok hoşuna gidiyor:) Ama kendisi de iç içe koymayı biliyor ve seviyor. bazen biri elinden kayıp yuvarlanıyor, peşinden sürünerek (bi türlü emekleme diyemiyorum ben bu harekete:P ) gidiyor. Üzerlerinde de hayvan baskıları var bi de.


Bu yukarıdaki küpler ve rakam kitapçıkları Abc yayınlarından. Oldukça güzel ürünler. Hikayesi komik biraz. Aylar önce bizim işyerine bu yayınevinden bir satışçı gelmişti. Başka bir annne arkadaşım da beni çağırdı dinlemek ister misin diye. 10 dk indim. Çok beğendim ürünleri. 5 farklı kutu var her birinin içinde de farklı kitapçık ve küpler ve kartlar.Sayılar, hayvanlar, araçlar, şekiller vb. Sıra ücretine geldi. 5 tane kutu için 225 TL dedi. Yani her bir kutu yaklaşık 45 TL ye geliyordu.Ve tek tek de alamıyorsun set olarak almak zorundasın.  Biz düşünelim filan dedik, kadın o kadar ısrar etti ki, başka hiçbir yerde satışı yok vb. Biz de vazgeçtik bu ısrardan sonra. O günden birkaç gün sonra Markafoni de gördük, tek tek satılıyordu ve 17 TL idi. Ben bi küplerden ve aşağıda yazacağım kartlardan aldım. Bizim kızın çok sevdiği ürünlerin başında geliyor:) 


Bu oyuncağımız iş yerinden arkadaşım Devrim teyzesinden. Babası ve ben daha çok oynuyoruz o ayrı:)


Bu küp de alt komşumuz Deniz teyzesinden. Benim çocukluğumda da vardı buna benzer bişey. Koza ilk günlerde kapağı açıp doldurmasına rağmen, artık yavaştan şekillerden atabiliyor. 


Bu da ilk cep telefonu. Gerçi bu kesmedi, hala bizimkileri tercih eder durumda. Cep telefonumuz da işyerinden arkadaşım Esra'nın hediyesi:)


İşte bunlar da yine Abc yayınlarından kartların kutuları. En çok sağdaki İlk Sözcüklerim i seviyor. Her çıkardığımızda uzun süre vakit geçiriyor. Yukarıda birkaç örnek koydum, her şeyin bir köşesinde dokunma bölümü var, oyuncak ayı örneğinde olduğu  gibi. Mesela reçelin bir köşesine dokununca da yapışıyor:) Ayna da kendini görüyorsun vb. 


Bu da renkler ve şekiller. Bu bize şimdilik ağır geliyor:) Dokunma  yerleri diğer gibi değil, ileriki yaşlarda işe yarayacak sanırım:) 


Kartların arkasında da yine biraz daha büyüdüğünde ne çeşit oyunlar oynanabilir, örnekler var:)

İşte benim kızın en çok oynadığı oyuncaklar... 

Sizin sepette neler var:) 

4 comments:

 1. ben de kitap almada çok özürlüyüm ya. inanılmaz pahalı geliyor ve ne alacağımı anlayamıyorum bir türlü.
  markafoni tarzı yerlerden gelen mailleri de direk sildiğim için hiç haberim olmuyor böyle şeylerden.
  takip edeyim bari.
  Kozacanım o kartları yemiyor mu?
  Alisanım kalın kartondan kitabı bile uçtan uçtan kemirmeye başladı.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nescim, ben de kuzenlerin eski kitaplarini bizim kizin cok sevmesi netciesinde kitap almaya karar verdim. En cok da bu kartlari sevdi, ara sira da kemiriyor, zor kapiyorum elinden;-)

   Bi daha gorursem indirimde sana da haber vericem..

   Bu arada Alisimin resimlerine baayiliyorum ama yoruma kapali sanirim o blog<3

   Delete
 2. Merhaba! bebeğim 4. Ayını yeni bitirdi. Bu tarz kartlara ne zaman ilgi duymaya başlıyorlar. Bu aylarda siz neler yapıyordunuz? İlgisini çabuk kaybediyor henüz... :) Daha çok çıngırak ve yumuşak oyuncaklarla oynuyoruz. Bir de oyun halımız var orada cait geçiriyoruz biraz :) Başka ne tarz oyunlar ve oyuncaklar önerirsin merak ettim teşekkürler :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kitapci Kiz, o kadar acemi anneyim ki birisi bana soru sorunca sasiriyorum;-)

   Daha erken bence, bizim iz da o aylarda cingirak, vik vik oten oyuncaklari daha cok seviyordu, aktivite halisi da gercekten cok ise yariyor;-)

   Biz kartlari 6. ayda aldik mesela, 6-7 de daha cok ilgisini cekiyor, hem o kendisini belli eder yavas yavas, ne sevip ne sevmedigini;-)

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...